Nawóz granulowany do ogrodu

Obornik jest rodzajem nawozu organicznego, bogatego w cenne dla gleby mieszaniny odchodów zwierzęcych oraz ściółki. Jego stosowanie pozwala zadbać o to, by glebie nie zabrakło żadnych składników mineralnych, takich jak potas, wapń, magnez, azot czy też fosfor. nawóz uniwersalny dostarcza również glebie mikroelementów, wśród których znajduje się bor, cynk, żelazo, miedź oraz mangan. Obornik jest także skarbnicą dawki masy organicznej. Odpowiednio dobrany obornik można z powodzeniem stosować w ogrodzie. Obornik granulowany doskonale nadaje się do ogrodu.

Jest on bardzo wygodny w użyciu oraz posiada długi termin przydatności. Dostępny w formie suchego granulatu znacznie ułatwia wysiew, a co też ważne, nie jest problematyczny pod względem przechowywania. Warto też wiedzieć, że trzymany w odpowiednim miejscu nawóz w granulkach zachowuje swoje właściwości nawet przez trzy lata. Obornik w granulacie można używać do wielu rodzajów roślin, w tym również do roślin doniczkowych. Najlepszym czasem na jego stosowanie jest okres od wiosny do końca sezonu wegetacyjnego. Nawóz w granulkach należy stosować punktowo, posypowo albo poprzez rozpuszczenie go w wodzie.

W tym celu najlepiej sprawdzi się woda zimna. Po rozpuszczeniu, obornik należy pozostawić na dwa tygodnie. Co też ważne, przed jego zastosowaniem nie można zapomnieć o tym, by dobrze go rozmieszać. Obornik w granulkach doskonale nadaje się także do stosowania w uprawie roślin doniczkowych, trzymanych na balkonach lub tarasach. Obornik w granulkach jest nie tylko prosty w użyciu. Jest on również bezwonny, bardzo wydajny, wolny od nasion chwastów, larw owadów czy nicieni.

Można go ponadto dowolnie wysiewać – ręcznie lub mechanicznie.